Jak kupić?

1Zadzwoń (+48) 44 737 81 11
3Lub na Allegro.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, indiwidualnej oferty, napisz: biuro [ @ ] agroperlit.pl .

Godziny otwarcia

Zawady 41c, 97-400 Bełchatów
Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota - Tylko po wcześniejszym umówieniu!

Usprawnienie nawadniania dzięki użytkowaniu AgroPerlitu

agra perlit perlit slika 41996709

Ziarna AgroPerlitu to porowate cząsteczki, które dzięki swojej strukturze wchłaniają wodę, chroniąc ją przed wyparowaniem i wsiąkaniem w głąb ziemi, oraz oddają otoczeniu wraz ze zużywaniem wody przez zasadzone rośliny. Dzięki temu roślina dostaje dokładnie tyle wody, ile potrzebuje.

Ilość wody zatrzymywanej przez perlit nie jest stała - jest ona zależna od wielkości ziaren perlitu. Względna chłonność perlitu o grubszej granulacji jest mniejsza niż perlitu o mniejszej granulacji. Należy jednak pamiętać, że odwrotnie wygląda zależność napowietrzenia gleby - grubsze ziarna robią to lepiej.
Różne efekty stosowania perlitu o różnych granulacjach pozwalają dobrać skład mieszanki odpowiedni dla każdej rośliny. W praktyce najlepsze wyniki uzyskuje się przez stosowanie perlitu o zróżnicowanej grubości ziaren.

Przydomowe uprawy

 domogrod

AgroPerlit - naturalne podłoże dla przydomowych upraw

Tak jak perlit służy zawodowym hodowcom od wielu lat, tak samo dobrze pomaga domowym ogrodnikom rozwiązać szereg częstych problemów z ich uprawami. Jako dodatek do zwiększenia napowietrzenia ziemi oraz zwiększenia jej nasiąkliwości.
AgroPerlit optymalizuje
zdolność magazynowania wody, bardzo potrzebną dla dobrego rozwoju roślin.

Dodanie perlitu do ciężkiej ziemi ilastej, pomaga zredukować, a nawet wyeliminować, problemy z brakiem nasiąkliwości tego podłoża. Na dodatek korzenie będą miały mniejsze problemy z rozrastaniem się i stworzą lepszy, bardziej rozbudowany system korzeniowy - roślina będzie zdrowsza i bardziej okazała.

Ogólnie rzecz biorąc, AgroPerlit poprawia parametry każdego podłoża spotykanego w przydomowym ogrodnictwie.

GÓRA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.